Przygotowujemy dla Was 2 przykładowe wnioski do planu (w sprawie Łysiny), które wystarczy skopiowac lub przepisać (w razie preferencji zmodyfikować) i zanieść, wysłać poczta lub emailem do urzędu.
WNIOSEK 1 WNIOSEK 1 WNIOSEK 1 WNIOSEK 1 WNIOSEK 1 WNIOSEK 1 WNIOSEK 1 WNIOSEK 1 WNIOSEK 1 WNIOSEK 1
wersja krótsza
Bieruń, data
Imię i nazwisko
Adres
Burmistrz Miasta Bieruń
Ludwik Jagoda
Ul. Rynek 14
43-150 Bieruń
W związku z prowadzoną procedurą uzgadniania projektu planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ulic: Łysinowej, Polnej i Świerczynieckiej oraz zbiornika Łysina wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla w.w projektu planu, przedstawiam następujące stanowisko w sprawie:
1. Ustalenia wynikające z projektu planu nie zostały właściwie przedstawione pod kątem ich skutków dla środowiska. Prognoza oddziaływania na środowisko dla projektu planu, wykonana przez zespół trzech urbanistów i jednego specjalistę ds. ochrony środowiska nie odnosi się do wielu aspektów środowiskowych, nie uwzględnia również waloryzacji przyrodniczej miasta Bieruń sporządzonej w 1997, która wykazała Obszar Łysiny jako miejsce przyrodniczo cenne i gdzie sugeruje się objęcie tego obszaru lokalną ochroną. . Uważam, że nie uwzględnianie zaleceń zamieszczonych w „Waloryzacji…” jest poważnym uchybieniem co do wartości projektu planu. Argument zamieszczony w prognozie do planu, iż prawo nie uwzględnia lokalnego obszaru chronionego, o którym mowa w waloryzacji miasta, nie posiada mocy prawnej. Jako mieszkaniec uważam, że gmina ma możliwość właśnie poprzez plan zagospodarowania przestrzennego oznaczenie terenów wyjątkowo cennych przyrodniczo (nawet jeśli nie wspomina o tym ustawa o Ochronie przyrody z dn. 16.04.2004), co tez powinno się zrobić w tym przypadku.
2. Uważam, że projekt w.w projektu planu wykazuje niezgodności ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Bierunia. W studium w sposób wyraźny zaznaczono przebieg korytarzy ekologicznych, jako obszar umożliwiający migracje roślin i zwierząt (zgodnie z art. 5 Ustawy o ochronie przyrody z dnia 16.04.2004). Korytarz ten, posiada duże znaczenie przyrodnicze, wobec czego wnoszę o uzupełnienie w projekcie planu tego istotnego aspektu.
3. W związku z tym, że z obszarem znajdującym się za zbiornikiem Łysina od jakiegoś czasu wiąże się sprawa eksploatacji piasku, wnoszę, o wyraźny zapis do projektu planu, o całkowitym zakazie eksploatacji kruszywa w okolicy zbiornika Łysina. Zarówno na terenach zaznaczonych na planie jako teren zielony leśny jak też na terenie zaznaczonym jako zieleń nieurządzona o charakterze leśnym (odpowiednio: jednolity kolor zielony oraz zieleń „szafowana”)
4. Dnia 17 marca 2009 roku radnym na komisji Gospodarki Miejskiej przedstawiono wstępny projekt planu, który wyraźnie różni się od projektu, jaki przedstawia się nam w obecnym czasie, wnoszę, o aktualizację projektu planu do wersji, która została przedstawiona radnym w tamtym roku. Tym samym, wiąże się to z powiększeniem za zbiornikiem Łysina obszaru, który będzie miał charakter leśny. Sądzę, iż wielkość obszaru zieleni nieurządzonej o charakterze leśnym w dokumencie przedstawionym w 2009 roku, jest wystarczająca, aby wprowadzić tam rekreację, argumentowaną przez urbanistę na spotkaniu z mieszkańcami. Nie wyrażam zgody na to, aby teren zaznaczony w obecnym projekcie planu jako teren zieleni nieurządzonej o charakterze leśnym był tak duży. Wiąże się to z różnymi możliwościami wykorzystania terenu, a także z ewentualną eksploatacja piasku, na co tym bardziej się nie zgadzam.
Wnoszę, o dokonanie zmian w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ulic: Łysinowej, Polnej i Świerczynieckiej oraz zbiornika Łysina zgodnie z wnioskami i argumentami które podałem powyżej. Jako mieszkaniec czuję się zobowiązany do udziału we współtworzeniu naszego miasta, w związku z tym oczekuję, że zgodnie z głosem mieszkańców, zmiany zostaną dokonane.
WNIOSEK 2 WNIOSEK 2 WNIOSEK 2 WNIOSEK 2 WNIOSEK 2 WNIOSEK 2 WNIOSEK 2 WNIOSEK 2 WNIOSEK 2 WNIOSEK 2
wersja dłuższa, w przygotowaniu
poniżej fragment
Bieruń, data
Imię i nazwisko
Adres
Burmistrz Miasta Bieruń
Ludwik Jagoda
Ul. Rynek 14
43-150 Bieruń
W związku z obwieszczeniem Burmistrza Miasta Bieruń z dnia 13 stycznia 2010 r. o konsultacji społecznej w sprawie projektu planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w rejonie ulic: Łysinowej, Polnej i Świerczynieckiej oraz zbiornika Łysina wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, poniżej przedstawiam uwagi i wnioski do ww. dokumentu. Wnioskuję o ich rozpatrzenie w sposób zapewniający analizę każdego z punktów oddzielnie, tak by Rada Miasta i społeczeństwo miały możliwość szczegółowej analizy rozpatrzenia przedłożonych uwag i wniosków. Wnioskuję również o merytoryczne rozpatrzenie uwag w podsumowaniu ze strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, o którym mowa w art. 55 ust.3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227, z późn.zm.).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz